Bralno značko vsako leto začnemo 17. septembra, to je na dan zlate knjige. Učenci berejo prozo in poezijo ter se o prebranem pogovarjajo s svojimi mentoricami in mentorji. Pogovore zaključimo 2. 4. na mednarodni dan knjig za otroke. Letos je mlade bralce celega sveta nagovorila latvijska pisateljica Inese Zandere: »Knjiga je skrivnost, v kateri je mogoče najti tudi tisto, česar nismo iskali, in tudi tisto, česar ne dosežemo zlahka. Otroška knjiga odraža spoštovanje do velikosti majhnega.«

  1. 4. 2018 je na prireditvi ob zaključku bralne značke 2018 priznanja 484 pridnim bralcem podelil slovenski ilustrator Damjan Stepančič. Malim in velikim bralcem je predstavil nastajanje ilustracij in oblikovanje knjige. Njegovo delo zahteva poglabljanje v besedilo, analiziranje besedila ter interpretiranje zgodbe in čustev s pomočjo risbe in barv. To je razlagal ob svojih zapiskih in osnutkih, ob originalnih ilustracijah ter ob diapozitivih svoje knjige Zgodba o sidru in nastajajoče nove izdaje Prešernovega Krsta pri Savici.

Slike si oglejte v fotogaleriji.

Novinarski krožek

(Skupno 17 obiskov, današnjih obiskov 1)