V četrtek, 17. 5. 2018, je 11 telovadcev zastopalo OŠ Center na finalnem državnem tekmovanju v športni gimnastiki v Brežicah. Deklice so tekmovale na parterju, gredi, preskoku in ženski bradlji, dečka pa na parterju, preskoku, drogu in moški bradlji.  Med 27 ekipami najmlajših deklic iz vse Slovenije so naše učenke (Pika Ban, 3. b, Nika Belavič, 3. a, Ema Tomažič, 3. b, in Živa Tomažič, 1. a) ekipno zasedle 5. mesto, v posamezni razglasitvi pa je med 122 deklicami Živa Tomažič zasedla osmo mesto. Med mlajšimi deklicami (Mimi Ilovar, 4. b, Tina Ovniček, 4. c, Gaja Klobučar, 5. b, Olina Radež, 6. b, in Jana Žibert, 6. b), ki so bile ekipno enajste, je bila konkurenca še večja, kar 160 tekmovalk in 29 ekip. Gaja Klobučar je zasedla 12. mesto. Med dečki smo imeli žal okrnjeno zasedbo. Med najmlajšimi nas je zastopal Ivan Ilovar, ki je bil deseti, med mlajšimi dečki pa Teo Tomažič. Čestitamo!

Vesna Dolinar, prof. ŠVZ