Na naši šoli smo že dvanajstič pripravili zdrav zajtrk. Med 7. in 8. uro zjutraj smo si učenci in zaposleni lahko postregli z zdravimi živili. Sami smo si izbrali, s čim bomo začeli delovni dan. Izbira je bila res bogata: od rib do mlečnih  izdelkov in marmelad. Kruh smo si namazali z maslom, medom ali marmelado, nekateri pa so večkrat prišli po žitne kosmiče. Ni jih bilo malo, ki so si vzeli toplo mlečno kašo. Pili smo nesladkan čaj ali pa mleko.

Maruša Brecelj, vodja šolske prehrane: »Jedilnica je bila vse do začetka prve ure polna. Prejšnja leta je bilo več učencev prvih dveh triad, letos pa je bilo tudi zelo veliko učencev 7., 8. in 9. razreda, kar kaže, da je ta vseslovenska akcija potrebna in da imajo učenci radi tudi hrano z manj sladkorja, maščob, konzervansov in drugih dodatkov. Učenci so si vzeli toliko, kot so pojedli. Jedli so kulturno.« Kuharice so povedale, da so bile prijetno presenečene nad množično udeležbo. Učencem je bila najbolj všeč prosena kaša, na drugem mestu je bil jogurt s kosmiči, kar je seveda klasika jutranjega obroka. Mnogi učenci so izbrali različno sadje.

Upam, da bo zdrav zajtrk organiziran tudi drugo leto. Še bolje bi bilo, če bi bil organiziran večkrat na leto.

Slike si oglejte v galeriji.

Gaj Martin Gorenc, 7. a        Foto: Črt Kirn, 8. a

(Skupno 43 obiskov, današnjih obiskov 1)