Konec oktobra smo knjigi na podružnični šoli Mali Slatnik ponudili nočitev z zajtrkom.

S pomočjo sedmih knjigovarstvenikov OŠ Center je knjiga dobila čevlje. Shodila je po Machovi poti in naredila svoje prve odločne korake. Čuvaji knjižnih poslastic niso iskali kostanjev, tudi gobji ples jih ni zanimal, pač pa so nabirali besede, ki so se jim ponujale ob skrbno označeni poti. Lovili so leteče knjige in »jamamaje«, ki bodo mestu prinesli nova poglavja v vesolju besed. Še več. Izumili so potujočo S.O.S. knjižnico, ki se bo spopadla z zasloni sodobnega časa. Napovedujejo, da bodo z milnico izbrisali e-viruse in prinesli pravo vsebino, ki jo vsako mesto potrebuje.

Varuhi zapisanih besed vzklikajo KNJIGE NE DAMO!

 

Zapisali: Mrvica in punca, Štiriperesna

(Skupno 151 obiskov, današnjih obiskov 1)