V torek, 3. 3. 2020, se je naša ekipa kviza Male sive celice skupaj z navijači v prijetnem tekmovalnem vzdušju odpravila v Ljubljano, da bi premostili še eno stopnico – osmino finala.  Na drugi strani nas je pričakala ekipa iz OŠ Miklavž na Dravskem polju. Naši fantje so se ob izdatni pomoči navijačev odlično odrezali in prepričljivo zmagali ter se uvrstili v nadaljnje tekmovanje – v četrtino finala med 8 najboljših ekip v državi.

Ponovno smo dokazali, kako pomembno je sodelovanje. Celotni ekipi, tako navijačem kot seveda tudi tekmovalcem Binetu Zajcu, Juriju Doviću in Boru Tekstorju, iskreno čestitamo in jim želimo veliko znanja še naprej.

Oddajo osmine finala si bomo lahko pogledali na RTV Slovenija v soboto, 28. marca, snemanje četrtine finala pa bo 8. aprila. 

Slike si oglejte v galeriji.

Nekaj navijačev je strnilo svoje vtise:

 »V torek, 3. 3. 2020, smo se učenci OŠ Center zbrali in podprli naše 3 učence, ki so tekmovali na Malih sivih celicah. Naši so se odlično odrezali in tudi malo z našo pomočjo prišli do prepričljive zmage ter napredovanja v naslednji krog tekmovanja. Mislim, da je vsak navijač užival v gledanju ter navijanju za naše tekmovalce in bi takoj sprejel povabilo na naslednji krog tekmovanja.«

Tin Bevc Taraniš, 8. a

 

 »V torek, 3. marca 2020, smo se navijači ter tričlanska ekipa odpravili po zmago na kviz Male sive celice v Ljubljano. Po vožnji z avtobusom so nas toplo sprejeli na RTV Slovenija, kjer smo  se tako navijači kot tekmovalci pripravili za kviz. Uslužbenci RTV-ja so bili tako prijazni, da so nam pred snemanjem pokazali zakulisje še enega studia, v katerem  snemajo tudi oddajo Dobro jutro. Ob začetku oddaje so nam uslužbenci dali nekaj napotkov o ravnanju ter navijanju pred kamero. Posedli smo  se na našo stran tribune ter razvili transparente. Snemanje je bila precej zanimiva izkušnja, saj ob snemanju dobiš vpogled na trenutke, ki jih na televiziji ni. Po zanimivem kvizu, v katerem je zmagala naša šola (kakor smo tudi pričakovali), smo v studiu na prošnjo režiserke posneli še napovednik za 25 let Malih sivih celic. Rahlo utrujeni in  zelo ponosni na zmago smo se z avtobusom vrnili v domače Novo mesto, kjer smo si ponovno čestitali in se zadovoljni razšli. Še enkrat čestitam našim tekmovalcem.«

Arne Bilbija, 8. a

 

 »V torek, 3. 3. 2020, smo odšli na snemanje kviza Male sive celice v Ljubljano. Na začetku je bilo kar napeto, ker smo bili po točkah zelo skupaj. Ko pa smo se ogreli, so Juriju, Binetu in Boru točke kar padale, nekaj tudi ob pomoči navijačev.«

 Kristian Tisovec, 8. a

 

 »Studio je bil precej manjši, kot se zdi po televiziji, vzdušje pa precej manj dramatično. Pričakovali smo več osebja in presenetilo nas je, da dokaj malo ljudi lahko izpelje tako dobro oddajo. Bilo je zanimivo videti, kaj se med snemanjem dogaja v živo. Seveda je dobra energija prevzela studio in nas, navijače OŠ Center na tribunah, šele takrat, ko je imela naša ekipa lepo prednost. Iz minute v minuto smo gledalci požirali vprašanja in iskali odgovore in načine, kako bi čim bolj učinkovito, a pošteno pomagali našim trem predstavnikom. Ko so si priborili lepo prednost, je vznemirjenje usahnilo. Na koncu smo na kamere že pozabili, čeprav smo imeli na začetku rahlo tremo. Fantje so se odrezali odlično. Zmaga je bila še bolj sladka, ker so konkurenco premagali za precej zajeten kupček točk. Mislimo, da smo gledalci predvsem pa Bine, Bor in Jurij odlično opravili nalogo in z veseljem se lahko pohvalimo, da smo uvrščeni v četrtino finala. Veselimo se že novih izzivov.«

Aša Slapnik, 9. a

 

 

(Skupno 463 obiskov, današnjih obiskov 1)