VABILO K SPREMLJANJU PROJEKTA BODI DOBER, BODI KUL V ŽIVO NA SPLETU

Naša šola se je priključila vseslovenskemu projektu Bodi dober, bodi kul, v okviru katerega želimo
mlade spodbuditi k samoiniciativnemu vključevanju v družbeno koristna dela in jim omogočiti
izkušnjo, da lahko tudi oni prispevajo k boljši družbi, usmerjeni k dialogu, sodelovanju odgovornosti in
strpnosti ter temelječi na spoštovanju do soljudi.

Glede na to, da je rdeča nit projekta POZITIVNE VREDNOTE DOBRIH VZORNIKOV, smo se učitelji naše šole odločili, da kot vzorniki navdušimo učence za dobra dela. V okviru projekta smo se družili z vrtčevskimi otoki, ki smo jim pomagali tudi pri opravilih v okolici vrtca, ter popestrili vsakdan starejšim občanom v DSO Novo mesto, ki so naše družbe bili zelo veseli.  V ta namen smo posneli tudi video, ki bo dostopen na Facebook strani.

Aktivnosti projekta Bodi dober, bodi kul na terenu so se trenutno povsem ustavile, zato so se
organizatorji odločili, da nadaljujejo s projektom v sodelovanju z ambasadorji in nadaljnje aktivnosti
preselijo na splet. Tako bodo na njihovi Facebook strani gostili pogovore »v živo« z ambasadorji, ki

bodo trajali približno 30 minut.

Vljudno vas vabimo k spremljanju objav v živo na njihovi Facebook strani, ki se začnejo že ta četrtek, 2. aprila, ob 18. uri. Prvi gost bo Zlatan Čordić Zlatko, ki bo spregovoril, kako preživlja dneve izolacije in kako se sooča z vsakodnevnimi izzivi ter kakšne priložnosti ponuja čas, ko smo doma. Prav gotovo bo svoje gostovanje popestril z rimami, predvsem pa je pripravljen odgovarjati na vprašanja učencev in dijakov, ki jim je ta virtualni dogodek tudi namenjen. Ti dogodki in srečanja na Facebooku bodo v času izrednih razmer postali stalnica in potrudili se bodo, da v svojo družbo povabijo zanimive ljudi.

Prepričani smo, da bodo ti posnetki vsaj malo krajšali čas mladim doma in obenem nudili
pozitivna sporočila, da smo dobri vzorniki lahko vsi. Še posebej v tem času!

Lepo vas pozdravljamo in #ostanitedoma, OSTANITE ZDRAVI!

Koordinatorka projekta Laura Stopar z mentorji

(Skupno 113 obiskov, današnjih obiskov 1)