V okviru projekta Tedni vseživljenjskega učenja smo v 2. skupini podaljšanega bivanja, v katero so vključeni učenci 1. b razreda, izvedli dvourno delavnico Hrvaška skozi sliko, glas, pesem in igro, v kateri so učenci pridobivali oziroma bogatili svoje znanje o Hrvaški, in sicer v štirih mini delavnicah:

zemljepisni (slika): se seznanili z osnovnimi značilnostmi Hrvaške → lega, glavno mesto, zastava, grb, jezik;

jezikovni (glas): poslušali slovensko pravljico Muca Copatarica v hrvaščini (Maca Papučarica) ter se seznanili z imeni živali s kmetije in iz ZOO vrta, ki se izgovarjajo enako (ali podobno) kot v slovenščini;

glasbeni (pesem): se naučili besedilo pesmi Ko si srečen v hrvaščini (Kad si sretan) in jo zapeli;

športni (igra): se naučili hrvaško besedilo, ki se govori pri elementarni igri »ide maca oko tebe« (slovenska igra »gnilo jajce«), in se jo igrali.

Slike si oglejte v fotogaleriji.

Učiteljica Helena Dugonjić

(Skupno 120 obiskov, današnjih obiskov 1)