V soboto, 14. 1. 2023, je na Gimnaziji Bežigrad, potekalo državno tekmovanje iz astronomije. Astronomija je tekmovanje osnovnošolcev za Dominkova priznanja, ki je namenjeno 8. in 9. razredom OŠ, 6. in 7. razredi pa tekmujejo v kategoriji Utrinek. Že sama uvrstitev na državno tekmovanje je izjemen dosežek. Našo šolo so na državnem tekmovanju zastopali Filip Judež iz 7. c razreda, Samo Tratar iz 8. a razreda, Lovro Avsec iz 8.b razreda, Matic Kotnik iz 9. a razreda. Učenci so dosegli izjemne rezultate.

Samo Tratar je osvojil srebrno priznanje.

Filip Judež je osvojil  zlato priznanje in ob enem  tudi 1. nagrado za prvo mesto v svoji  tekmovalni skupini.

Vsem skupaj iskrene čestitke za odlično uvrstitev, prejeta priznanja in osvojeno nagrado.

Le tako uspešno naprej.

Mentorica Anja Gašperšič

(Skupno 357 obiskov, današnjih obiskov 1)