Po nekajletnem premoru je v torek, 25. aprila, Osnovna šola Dragotina Ketteja zopet na stežaj odprla vrata obiskovalcem. Na obisk so se odpravili učenci 3. a, nadarjeni učenci iz 4. razreda ter učenci prostovoljci.

V telovadnici so tretješolci in četrtošolci uživali v glasbeno-gledališkem doživetju. Učenci dramskega krožka so odigrali gledališko predstavo in nas nasmejali, učenci posebnega programa lutkovno predstavo Bi se gnetli na tej metli, vokalno-instrumentalna skupina Kettejevci pa je pripravila izvrsten koncert.

Naši učenci prostovoljci pa so se pogovarjali z učenci v kotičkih Žive knjižnice, kjer so namesto knjige spoznavali osebo, ki je bila pred njimi. Pogovor je potekal v parih ali med manjšim številom udeležencev. Tako so naši učenci spoznavali, kako razmišljajo in čutijo njihovi vrstniki s posebnimi potrebami.

Obisk je bil prijeten in pustil v nas močan vtis. Prav vsi učenci so izrazili navdušenje nad prikazanim ter se želijo ob podobnih priložnostih še vrniti.

Nina Kovač, šolska svetovalna delavka

 

 

 

Related Images:

(Skupno 195 obiskov, današnjih obiskov 1)