TIN BEVC TARANIŠ, 8. a  – državni prvak

TIJA ŽURA, 8. a – odlično 5. mesto

Na prvo počitniško  soboto, 22. 2. 2020, je na OŠ Litija potekalo državno finale v Hitrem in zanesljivem računanju. V to finale se je uvrstilo tudi 5 učencev naše šole, tako smo bili ponovno šola z največ udeleženci državnega finala.

Tin Bevc Taraniš, 8. a, je s svojim izjemno hitrim in zanesljivim računanjem zbral 22 754 točk in osvojil 1. mesto, na odlično 5. mesto se je uvrstila Tija Žura, 8. a. Oba učenca sta se z doseženim številom točk uvrstila na svetovno prvenstvo, ki bo 2.maja v Latviji.

V isti starostni skupini sta se na državnem finalu zelo dobro izkazala tudi Ed Baša, 9. b z osvojenim 12. mestom ter Luka Medic, 8. b, s 13. mestom.

V 3. starostni skupini je tekmoval Teo Tomažič, 7. a. Po manjšem zapletu s točkovanjem je z novim osebnim rekordom osvojil 10. mesto.

Tekmovalcem čestitamo in smo ponosni na dosežen uspeh!

(Skupno 221 obiskov, današnjih obiskov 1)