Vse učence in starše obveščamo, da bo zbiralna akcija papirja letošnjo pomlad ponovno potekala tako kot v jesenskem času.

Papir boste lahko oddali od četrtka, 15. aprila, do petka, 23. aprila, v podjetju Salomon Eco, ki je na Cikavi na Podbevškovi ulici 12 v Novem mestu.

Papir bo možno oddati med tednom od 8. do 18. ure, ob sobotah pa od 8. do 12. ure.

Na zbirnem mestu boste sporočili otrokov razred in šolo in dobili potrdilo z zapisano količino papirja. Potrdilo shranite, otrok pa ga naj prinese razredniku v evidenco.

Del denarja od zbranega papirja bomo porabili za novo pridobitev na šoli za učence, del pa bomo namenili šolskemu skladu, preostanek pa bo namenjen posameznim oddelkom glede na količino zbranega papirja. Kako bo z ogledom filmske predstave za zmagovalna razreda, pa v tem trenutku še ne moremo zagotovo vedeti, saj je vse odvisno od junijskih epidemioloških razmer.

Z zbiranjem odpadnega papirja prispevamo k spodbujanju in razvijanju čuta za skupno dobro, k ekološki naravnanosti ter uresničevanju okoljskih ciljev šole.

Jeseni smo bili zelo uspešni, saj smo skupaj zbrali 32 216 kg papirja.

Upamo, da bomo tudi tokrat nadaljevali z zavzetostjo za to našo skupno nalogo