Poročali smo že o izjemnem uspehu ekipe Mali sivih celic OŠ Center, ki se je uvrstila v finale. Pot do tja je bila zelo dolga ter zahtevna, saj je bilo potrebno premagati številne ekipe in pokazati res veliko znanja, zbranosti in sodelovanja. Na tekmovanje se je prijavilo 256 ekip iz vse Slovenije, iz vsake regije pa so se na televizijski del  uvrstile le 4 ekipe. Priti med prvih 32 ekip in nato še v finale med dve najboljši ekipi je vrhunski dosežek.

V torek, 11. maja, so se Tija Žura, Lenart Bernik in Matic Kotnik v finalu pomerili z OŠ Križe. Tekma je bila izenačena, saj si nobena ekipa ni priborila občutne in varne prednosti. Obema ekipama so pomagali tudi navijači, ki so našli besedo z vsemi črkami. Kot se za finale spodobi, je napetost naraščala vse do konca. O zmagi je odločalo zadnje vprašanje in zmaga se je za pičle 3 točke nasmejala nasprotnikom.

Tija, Lenart in Matic, iskrene čestitke še enkrat. Našo šolo ste na televiziji predstavljali v najboljši luči. Ponosni smo na vas.

Velika zahvala tudi navijačem, saj ste veliko doprinesli k uspehu.

Polfinalno oddajo si lahko na SLO 1 ogledate to soboto, 15. maja, finalno pa prihodnjo soboto, 22. maja.

 

(Skupno 208 obiskov, današnjih obiskov 1)