Tri učenke naše šole, Mija Kramar, Sara Kotnik in Žana Gornik iz 8. a, smo prejšnji teden preživele s svojimi vrstniki iz Latvije, Norveške in Poljske v Latviji. Na šoli Rubene smo v okviru Comeniusovega projekta Pripravljeni na Evropo, pripravljeni na življenje spoznavale njihov šolski sistem, kulturo, naravne danosti  in možnosti za gospodarski razvoj. Gostitelji so se zelo potrudili in nam pokazali mnogo kulturnozgodovinskih in naravnih znamenitosti svoje ravninske dežele ter nas peljali na ogled eko kmetije  in dvehindustrijskih obratov – tovarne sladkarij in tovarne najsodobnejših elektronskih nadzornih plošč. Pika na i je bil gotovo izlet v prestolnico Latvije Rigo, katere čari so prišli v prelepem poletnem vremenu do polnega izraza. Riga je enaka ostalim evropskim velemestom, podeželje pa je na žalost dokaj zapostavljeno in ne dohaja hitrih sprememb, zato mnogi mladi iščejo boljše možnosti v večjih središčih in v tujini. Polni novih vtisov in spoznanj smo se v petek zvečer, 19. 9. 2014, vrnili v Slovenijo.

Na sliki vidimo šolarje iz Norveške, Poljske in Slovenije v Jekabpilsu ob reki Daulgavi

Oglejte si tudi naše glasilo.

Več slik si oglejte na tej povezavi.

Mija Kramar, novinarski krožek OŠ Center

Related Images:

(Skupno 69 obiskov, današnjih obiskov 2)