Karierna orientacija v osnovni šoli vključuje svetovalno delo z učenci, učitelji, starši, zunanjimi sodelavci in vodstvom šole z namenom pomagati učencem pri izbiri in uresničevanju izobraževalne in poklicne poti.

Del vsebin spoznavanje poklicnega področja poteka znotraj pouka, svetovalna služba pa se s karierno orientacijo aktivno vključuje v delo z učenci v 8. in 9. razredu.

Svetovalno delo z učenci vključuje:

• informiranje učencev o nadaljnjem izobraževanju, poklicih in možnostih zaposlovanja;
  • organizacija obiskov učencev v srednjih šolah;
  • organizacija in koordinacija predavanj in pogovorov z zunanjimi strokovnjaki, s predstavniki posameznih poklicev, poklicnimi svetovalci Zavoda RS za zaposlovanje;
  • izvedba predavanj oziroma delavnic za učence;
  • zbiranje podatkov o učencih za potrebe poklicnega svetovanja (anketiranje, ipd.);
  • individualno in skupinsko poklicno svetovanje.

Uporabno: