V torek, 7. 2. 207, smo bili učenci od 6. do 9. razreda povabljeni v telovadnico na prireditev v počastitev slovenskega kulturnega praznika, ki smo jo začeli z Zdravljico. V kulturnem programu so sodelovali recitatorji, otroški in mladinski pevski zbor ter učenci gledališkega kluba, ki so nam odigrali Urško Andreja Rozmana Roze. Sledil je recitacijski maraton, ki je letos potekal pod naslovom Ljubezen je vsepovsod … in v katerem so se predstavniki oddelkov predstavili s pesmijo slovenskega pesnika. Slišali smo zanimiv izbor slovenske poezije od Prešerna do sodobnih avtorjev. Vse deklamatorje smo nagradili z aplavzom, komisija, ki ji je predsedovala naša ravnateljica, pa je izbrala najboljšega. Letos je bila najbolj prepričljiva Zoja Gorše iz 6. a. Razglašeni so bili tudi nagrajenci literarnega in likovnega natečaja, ki je bil tudi posvečen ljubezni.  Najboljši spis je napisala Nika Medle iz 9. a, najboljšo pesem pa Hana Gros iz 7. a. Njuni deli in tudi ostali prispevki bodo objavljeni v literarnem glasilu.

Po prireditvi smo se vrnili k pouku, naslednji dan pa smo s starši obiskali še kakšno kulturno ustanovo. V Novem mestu jih imamo kar nekaj.

Tia Šerbec, 8. a

Foto album

 

Related Images:

(Skupno 311 obiskov, današnjih obiskov 1)