Ekipa, ki je pridno delovala v mednarodnem projektu Erasmus+, je v teh dveh letih ustvarila kar nekaj zanimivih izdelkov. Lanskega januarja smo s skupnim delom vseh partnerjev projekta ustvarili koledar 2017, potem pa letos nadgradili sodelovanje še s koledarjem 2018.

Med gostovanjem pri nas v Sloveniji, smo ob druženju spoznavali tudi jezike naših partnerjev. Zbrali smo nekaj osnovnih fraz in besed ter oblikovali Mini slovar. Svoje kulturne značilnosti, hrano in jezik so predstavili gostje na kulturnem bazarju ob zaključku našega druženja.

Odkrivali in zmanjševali smo predsodke o tujcih, po naših aktivnostih pa je nastal tudi priročnik “Cross the Borders, Transcend the Limits“, ki sta ga sestavili učiteljici Nina Vovko in Zlatka Gazvoda.

Vsak šola je oblikovala tudi Mini turistični vodnik, kjer je predstavila kulturne in športne znamenitosti svojega kraja in države.

Prispevek o našem obisku v Latviji pa so objavili tudi na portalih lokalno.si in dolenjskilist.si.

Mojca Saje

Koordinatorka projekta

 

(Skupno 1 obiskov, današnjih obiskov 1)