Na dan Zemlje, 22. 4. 2021, smo v 1. b dali velik pomen vodi in recikliranju odpadkov.

Dejstvo je, da brez vode ne gre. Potrebujemo jo vsi: ljudje, živali in rastline. Mnogokrat je očem

nevidna. Kje vse se nahaja in kje vse ima glavno besedo?

Voda je zakon!

Ste se že kdaj vprašali kako očistimo vodo? No, sedaj je priložnost, da dobite odgovor.

Najprej smo se miselno odpravili na izlet proti morju. Kar nismo se mogli načuditi lepoti narave. Ob prihodu na cilj smo takoj skočili v toplo morje, se potapljali ter opazovali

podvodni svet. Nenadoma je zapihal močan veter, nastalo je več vodnih vrtincev, zato smo hitro zbežali na peščeno plažo. Ko smo se ozrli proti morju, smo videli da je voda povsem umazana in da v njej plava veliko smeti, celo nekaj rib je poginilo, želvica pa se bori za življenje, ker se ji je v požiralniku zataknila plastična vrečka.

Kaj menite, kakšna je bila naša naloga? Seveda, reševanje želvice, pobiranje odpadkov in reciklaža ter filtriranje vode z naravnim peščenim filtrom. Pa nam je uspelo? Pa še kako uspelo in naučili smo se spet nekaj novega 🙂

Če vas zanima kaj več, se pa le oglasite v 1. b razredu.

Nekaj utrinkov pa s spodnjih slik.

Related Images:

(Skupno 99 obiskov, današnjih obiskov 1)
 

Oznake: