Po mnenju strokovnih delavcev šole si je  Tija Žura iz 9. a. zaslužila nagrado OŠ Center za posebne prispevke k delu in življenju šole v šolskem letu 2020/2021.

Nagrado je Tiji na valeti izročila ravnateljica Marta Pavlin in jo tako utemeljila:

»Tija je vsa šolska leta aktivno, samostojno in ustvarjalno delovala na številnih področjih dela in življenja naše šole. V tem času se je udeležila številnih tekmovanj v znanju, le v letošnjem letu je tekmovala na 20 šolskih tekmovanjih, na osmih državnih tekmovanjih in enem meddržavnem tekmovanju. Našo šolo je zastopala na kvizu Male sive celice in s sotekmovalcema prišla do finala. Z igranjem kitare je nastopala na številnih prireditvah v šoli in zunaj šole. Aktivno je sodelovala  pri najrazličnejših projektih šole.

Ob vsem tem pa je bila ves čas odlična učenka –  v letošnjem letu so bile v njeni redovalnici izključno petice. V oddelku je bila zelo prijetna sošolka, vedno pripravljena pomagati pri učenju, posredovanju gradiv, spodbudi in prijazni tolažbi. S svojim vedenjem in udejstvovanjem je predstavljala našo šolo širši javnosti in je bila šoli v ponos.«

Tija: »Nagrade resnično nisem pričakovala. Poleg zelo pohvalne oznake sem se zelo razveselila ukulele. Doma sem že poskusila igrati in mi je kar šlo – med počitnicami bo dovolj časa za vajo. Mlajšim učencem pa sporočam, da se je za uspeh treba potruditi. Vloženo delo se prej ko slej obrestuje!«

Novinarski krožek

(Skupno 234 obiskov, današnjih obiskov 1)