V času od 16. 9. do 22. 9. 2021 smo na naši šoli že četrto leto zapored izvedli Pešbus. Ta program spodbuja Ministrstvo za zdravje RS in je del prizadevanj Dober tek Slovenija za več gibanja in bolj zdravo prehrano.

Pešbus je organizirano spremstvo otrok do šole po vnaprej začrtanih poteh in po stalnem urniku. Učenci se zberejo na označeni postaji in se v spremstvu odrasle osebe odpravijo v šolo. Namen tega projekta je spodbujanje zdravega načina življenja, samostojnosti in vzgajanje mladih o prometu ter upoštevanju prometnih pravil.

Letos se je Pešbusa udeležilo 22 učencev od 2. do 4. razreda, ki so v šolo prihajali s treh koncev Novega mesta: z Mestnih njiv, Seidlove ceste in iz centra mesta.

Koordinatorica projekta Manca Furlan

Foto

Related Images:

(Skupno 210 obiskov, današnjih obiskov 1)