Približuje se čas božičnih in novoletnih praznikov.

Uporaba pirotehničnih izdelkov kategorije 1, katerih glavni učinek je pok, je dovoljena le od 26. decembra do 2. januarja, pa tudi takrat teh izdelkov ni dovoljeno uporabljati v strnjenih stanovanjskih naseljih, v zgradbah in vseh zaprtih prostorih, v bližini bolnišnic, v prevoznih sredstvih za potniški promet in na površinah, na katerih potekajo javna zbiranja.

Na žalost številni ljudje tega ne spoštujejo, zato se je tudi Osnovna šola Center  pridružila akciji Radia Krka – Dolenjska brez pokanja. V podporo akciji je nastal kolaž slik, ki si ga lahko ogledate tukaj.

Predvsem smo se osredotočili na živali, ki imajo še bolj izostrene čute in jim hrup pirotehničnih sredstev predstavlja velik stres in nelagodje.

Bodimo prijazni do sebe in živali. Namesto rakete, raje kupi brikete!

Related Images:

(Skupno 110 obiskov, današnjih obiskov 1)