V torek, 24.10.2023, se je nekaj učencev 8. in 9. razreda OŠ Center udeležilo dneva odprtih vrat Osnovne šole Dragotina Ketteja. Sodelovali smo v živi knjižnici, v kateri smo dobili priložnost spoznati naše vrstnike, ki funkcionirajo na nekoliko drugačen način. Z njimi smo izmenjali nekaj besed o našem in njihovem vsakdanu. Izvedeli smo, da so kljub svoji drugačnosti, še vedno sposobni prijetnih in normalnih komunikacij. Razložili so nam kako poteka učenje na njihovi šoli in kako preživljajo svoje popoldneve. Spoznali smo, da ima OŠ Dragotina Ketteja 2 programa, in sicer Prilagojeni izobraževalni program devetletne osnovne šole z nižjim izobrazbenim standardom ter Posebni program vzgoje in izobraževanja. Po pogovoru z učenci, so nam v Kettejevi kavarni prijazno postregli s toplo ali hladno pijačo po naši izbiri ter s sveže spečenimi piškoti. Pred odhodom smo si ogledali še kratko predstavo »Umazana misija« in nastop šolske glasbene skupine Kettejevci. Z nasmehom na licih smo se po čudovito preživetem dnevu počasi odpravili nazaj v našo šolo.

David Matjašič, Iza Zupančič, Samo Tratar

Related Images:

(Skupno 192 obiskov, današnjih obiskov 1)