V soboto, 29. aprila 2017, je v mestu Kaunas v Litvi potekalo meddržavno tekmovanje v hitrem in zanesljivem računanju Lefo. Za slovensko reprezentanco  sta  v res hudi konkurenci 28 učencev 4., 5. in 6. razreda iz Latvije, Litve, Estonije, Ukrajine, Gruzije in Slovenije tekmovala tudi naša učenca Tin Bevc Taraniš, 5. a in Tija Žura, 5. a ter dosegla izjemen uspeh. Po številnih urah prizadevnega treninga hitrega računanja je Tin na tem tekmovanju dosegel 21 992 točk  in zasedel vrhunsko 2. mesto ter  srebrno medaljo, Tija pa se je z doseženimi 15 845 točkami uvrstila na 15. mesto! Obema čestitamo!

Slovensko reprezentanco je sestavljalo 20 tekmovalcev od 7 let do odraslih, osvojena je bila le ena medalja – srebrna medalja našega Tina!

Učenci in učitelji naše šole Tinu še posebej čestitamo za ta vrhunski dosežek!  Zelo, zelo smo ponosni nate, ker s svojim znanjem častno zastopaš našo šolo, Novo mesto in Slovenijo v svetu!

Foto album

Mentorica: Karmen Novak

Related Images:

(Skupno 620 obiskov, današnjih obiskov 1)