Zadnji vikend v šolskem letu smo z nekaterimi nadarjenimi učenci preživeli v šoli. Ker smo se v letošnjem šolskem letu vključili v projekt Krka živi!, smo izbrali aktivnosti vezane na našo reko. Učitelji smo za otroke pripravili likovno in ribiško delavnico, vsi pa so se preizkusili tudi v zabavnih spretnostnih igrah. Ker nam je zagodlo vreme, smo aktivnosti izpeljali v šoli, vendar to ni vplivalo na navdušenje in razigranost otrok.

Na sobotno jutro so se učenci zbudili z naslednjimi vtisi…

Druženje nadarjenih v petek in soboto mi je bilo zelo všeč. V petek smo se zbrali in razdelili v skupine. Nato smo šli na likovno delavnico. Tam nam je slikarka Društva Mavrica predstavila tehniko akvarel. Tudi sami smo poskusili slikati. Izbrali smo motiv reke Krke. Preizkusili smo se tudi v miselnih in spretnostnih igrah. Bilo je zabavno, saj so bile te igre neobičajne. Za večerjo smo si sami spekli hrenovke.  Brina Novak

Včerajšnji dan je bil zagotovo bolj zanimiv in pester, kot če bi bila doma. Najprej smo se preizkusili v miselnih igrah, v katerih nismo bili najboljši, a zmaga ni važno. Nuša Kocuvan

Star pregovor pravi »ljubo doma, kdor ga ima«. Pa vendar se s tem čisto ne strinjam. Tudi v šoli je bilo lepo, ko smo spali, pekli hrenovke in igrali igre, ki jih do sedaj še nisem poznal. Luka Ilovar

Igrali smo različne spretnostne igre in bili najboljši v prelaganju gum ter podiranju plastenk z «rilci«.  Miha Mihalič

Všeč mi je bilo, ko smo imeli delavnico RIBJI SVET, kjer sem izvedel veliko o Ribiški družini Novo mesto, o ribah in o ribolovu. Tjaž

Stkali smo nove prijateljske vezi, saj smo bili v mešanih ekipah. Dan je končala okusna večerja in pohod do kina oz. sladoleda. Žan Zdešar

Ta dan se mi je in se mi bo vtisnil v spomin, sploh noč, saj sem končno spala na mehkih in udobnih blazinah. Špela Berger

Včeraj mi je bilo zelo všeč, še posebej na zabavnih igrah, za katere so poskrbele učiteljice. Ribiča sta nam razložila vse o lovljenju rib in nam pokazala mnogo umetnih vab. Spali smo v spalnih večah in odštevali do polnoči. Mija Prosinečki

Ne smem pa pozabiti na ribiče, ki so nam razložili načine lovljenja rib in kaj potrebuješ za določeno tehniko. Tam smo tudi z ribiško palico poskušali zadeti posodico. Bilo mi je najboljše druženje do sedaj. Maks Reba

Danes in včeraj sta bila najboljša dneva v celem šolskem letu, saj smo jih preživeli s  prijatelji. Četudi je bilo težko zaspati, smo uspavali drug drugega s smehom. Tilen Robek

To je bil najlepši šolski dan do zdaj. Neža Skvarč

S prijateljicami smo se imele zelo lepo in smo se zabavale. Vesela sem, da sem izbrala likovno delavnico, saj mi je bilo všeč, ko smo slikali z akvarel tehniko. Ella Repše

Včeraj smo se kljub slabemu vremenu zelo zabavali ob različnih igrah, ki so jih pripravili učitelji. Najbolj pa mi je bilo všeč, ko smo zvečer šli na sladoled, kjer smo se zadržali kar nekaj časa. Ker je bilo tako temno, smo lahko videli kresničke. Lotti Potočar Šafar

Bilo mi je zabavno, spoznal sem veliko novih iger, najbolj mi je bila všeč uganka, ki jo je Bruce Willis rešil v 2 minutah, mi pa je nismo, saj je bilo na voljo le 5 minut. Jernej Slak

Bila sem na likovni delavnici. Prvi motiv je bil po izbiri, nato smo slikali reko Krko za projekt Krka živi! Maša Turk

Moram reči, da je bilo carsko in kul. Uživala sem in tega večera res nočem pozabiti. Anja Pevec

Foto album

Ob zaključku prijetnega druženja smo otrokom podelili tudi praktične nagrade, ki so jih prispevali partnerji projekta. Tako kot obiska Movie bara in sladkanja s sladoledom, so bili veseli tudi raznovrstnih darilc, ki so jih prav vsi odnesli domov.

 

 

Related Images:

(Skupno 661 obiskov, današnjih obiskov 1)