V letošnjem šolskem letu obeležujemo 25-letnico delovanja Mreže zdravih šol, ki deluje pod okriljem Nacionalnega inštituta za javno zdravje. Naša šola je v mrežo vključena 8. leto. Ker smo zdrava šola, dajemo ves čas poudarek pomenu gibanja, zdravi in ekološko pridelani prehrani, ne pozabljamo pa tudi na pomen duševnega zdravja.

Z aktivnostmi na dan zdrave šole 19. 12. 2018 smo še posebej poskrbeli za naše zdravje. Šolski obroki so bili pripravljeni z mislijo, kaj je dobro za telo. Pri razrednih urah smo se pogovarjali o novoletnih željah in kako ravnati, da bi bilo med nami čim manj osamljenih. Ob 11. uri smo vsi hkrati izvedli minuto za zdravje in se po navodilih športnih referentov razgibali ter nadihali svežega zraka ob odprtih oknih. 4. oz. 5. uro pa smo se razmigali še ob poskočnih ritmih s pomočjo učiteljev Plesnega studia Novo mesto in tako naredili še nekaj dobrega za svoje telo. Še pred tem pa so učenci 3., 4. in 5. razreda, ki obiskujejo dramski krožek, za svoje sošolce zaigrali igrico o zdravi prehrani.

Učenci 4. in 5. razreda, ki obiskujejo krožek zdrava šola, so takole v rimah razmišljali o pomenu zdravja:

Zdravje ni za hec,

zato le hodi peš.

Če te to muči,

pa s kolesom se nauči.

Zdravje ni le zdrava hrana,

je tudi kakšna dobra šala.

Na spanec ne smemo pozabiti,

zjutraj in zvečer pa zobe umiti.

Če s prijatelji skregaš se,

le hitro pomiri se,

saj življenje lepo je.

No, vse to tvoje zdravje je.

Ne le danes, ves čas imejmo v mislih poljski pregovor, ki pravi, da »Zdravja ne odtehtajo vsi zakladi sveta

Želim vam tistega pravega notranjega zaklada, prijetne dni in veliko nasmejanih trenutkov.

 

Mateja Jaklitsch, vodja zdrave šole

Foto album plesne delavnice

Related Images:

(Skupno 624 obiskov, današnjih obiskov 1)