Ta teden, od 18. do 22. januarja, po celi Sloveniji poteka projekt Teden pisanja z roko, ki ga organizira društvo Radi pišemo z roko – pisanje na roke je namreč odlična telovadba, tako za roke kot za možgane. Še posebej za današnji čas, ko poteka šolanje na daljavo, je pomembno, da še vedno ohranimo pisanje v zvezke, in da nalog ne rešujemo samo preko računalnika. Tako si bolje zapomnimo stvari, lažje se umirimo, naši možgani so bolj aktivni in lažje smo zbrani. S pisanjem dobimo tudi več idej, zato tudi npr. pisatelji in pesniki radi pišejo na roke. V tem tednu zato potekajo številne zanimive aktivnosti, tudi na naši šoli.

Učenci predmetne stopnje vsak dan prejmejo izziv pisanja z roko. Izzivi so zabavni, ustvarjalni, zdravi, poučni, nekateri tudi prijazni. Učenci so že pisali pisma prijateljem, sodelovali na likovnem natečaju, telovadili s prsti, spoznali pisave sveta in se urili v kaligrafiji, danes pa bodo ob koncu videa prepoznavali pisave učiteljic slovenščine. Koordinatorica projekta na naši šoli je učiteljica Jana Zajc.

Tako je nastala VIRTUALNA RAZSTAVA pisanja naših učencev. Vabljeni k ogledu videa na POVEZAVI

Related Images:

(Skupno 240 obiskov, današnjih obiskov 1)