Pešbus, projekt, ki spodbuja samostojno in aktivno pot v šolo, na naši šoli poteka že 4. leto. Letos smo ga izvajali dva tedna, od 16. do 29. septembra 2022.

Pešbusu se je letos pridružilo 35 učencev, ki so v spremstvu odraslih spremljevalcev, učiteljic, staršev ali prostovoljk iz Društva za razvijanje prostovoljnega dela Novo mesto po stalnem urniku in začrtanih poteh skupaj prihajali v šolo. Skupaj so se na poti v šolo družili, spoznavali promet, prometne znake in se učili varnega ravnanja kot udeleženci v prometu. V projekt so se vključili učenci do petega razreda, med katerimi je bila letos prvič v spremstvu svojih staršev tudi prvošolka.

Želimo si, da ozaveščenost o pomenu hoje ohranimo skozi celo leto, naslednje leto pa se bomo v okviru projekta Pešbus gotovo ponovno skupaj podali na pot v hram znanja.

Koordinatorica: Manca Furlan

Related Images:

(Skupno 250 obiskov, današnjih obiskov 1)