Učenci 8. in 9. razreda so imeli v sredo, 12. 10. 2022, tehniški dan z naslovom Robotika in umetna inteligenca. Nova znanja smo odkrivali pod vodstvom gostov iz Modre delavnice, tehnološkega in znanstvenega centra za otroke, kjer se zavzemajo za inovativnost in ustvarjalnost mladih ob spoprijemanju z današnjimi izzivi v znanosti, tehnologiji in matematiki.

Robotika in umetna inteligenca sta tehnologiji prihodnosti. Samovozeči (avtonomni) avtomobili, robotizirane tovarne prihodnosti, avtomatizacija, programiranje robotov, razumevanje tujega jezika in samodejno prevajanje so zelo zanimive, a tudi zahtevne teme, zato jih najbolje raziskujemo z delom in praktičnim preizkušanjem. Učenci so tako v delavnicah aktivno spoznavali koncepte robotike z uporabo LEGO kompletov, sestavljali robotske roke na hidravlični pogon, programirali vozila iz lego kock preko programa na tablicah, preizkušali različne pogone in principe mehanizacije ter razmišljali o prednostih in slabostih umetne inteligence. Razvijali so tehniško razmišljanje, načrtovanje in veščine programiranja, kar so dandanes pomembne spretnosti.

Mnenja učencev o tehniškem dnevu

Bilo je zelo zabavno in poučno. Všeč mi je bilo, da smo lahko delali in raziskovali sami, saj smo s tem lahko najbolje ugotavljali in razvijali naše znanje. – Iva

Najbolj zanimivo je bilo, ko smo sestavljali avtomobilčke in potem z njimi tekmovali. – Aldijana

Zdelo mi se zelo zanimivo, še posebej ko smo iz lego kock sestavljali in programirali robote. Všeč mi je bilo tudi to, da smo sami delali in se učili. – Tara

Najboljše je bilo, ko smo sestavljali robotsko roko in tekmovali z avtomobilčki po hodniku. – Val

Mislim, da je bil tehniški dan odličen uvod v temo robotike in programiranja. Mislim, da je definitivno pritegnil tudi učence, ki jih to področje zanima, saj je bilo veliko samostojnega dela. Želim si, da bi bilo dela s podobnih področij čim več. Mislim tudi, da bi se morali večkrat odpraviti v ustanove, ki se s tem ukvarjajo, saj je to prihodnost. – David

Zanimivo je bilo, ko smo sestavljali iz lego kock in se igrali z roboti. Izvedeli smo veliko novega. – Laura 

Bilo mi je všeč. Najbolj tisto, kjer smo sestavljali lego kocke in poslušali predavanje. Tudi delavnica, kjer smo tekmovali z avtomobilčki, je bila zabavna. Še bolje bi bilo, če bi lahko kaj tudi odnesli domov. – Jurij

Vodja tehniškega dne: Mojca Saje

Foto album

Related Images:

(Skupno 88 obiskov, današnjih obiskov 1)