V soboto, 13. 1. 2024, je na Gimnaziji Bežigrad, potekalo državno tekmovanje iz astronomije. Astronomija je tekmovanje osnovnošolcev za Dominkova priznanja, ki je namenjeno 8. in 9. razredom OŠ, 6. in 7. razredi pa tekmujejo v kategoriji Utrinek.

Že sama uvrstitev na državno tekmovanje je izjemen dosežek. Našo šolo so na državnem tekmovanju zastopali Filip Hvala iz 6. c razreda, Filip Judež iz 8. c razreda in Samo Tratar iz 9. a razreda. Učenci so dosegli izjemne rezultate.

Filip Hvala je zasedel odlično 28. mesto v državi v svoji kategoriji.

Samo Tratar je osvojil srebrno priznanje.

Filip Judež je osvojil  zlato priznanje in ob enem  tudi 1. nagrado za prvo mesto v svoji  tekmovalni skupini.

Vsem skupaj iskrene čestitke za odlično uvrstitev, prejeta priznanja in osvojeno nagrado.

Le tako uspešno naprej.

Mentorica Anja Gašperšič

Related Images:

(Skupno 240 obiskov, današnjih obiskov 1)