Po prvomajskih počitnicah šestošolce in devetošolce čaka nacionalno preverjanje znanja.

• torek, 7. 5. 2024 – slovenščina
  • četrtek, 9. 5. 2024 – matematika
  • ponedeljek, 13. 5. 2024 – 6. razred angleščina, 9. razred likovna umetnost

V šolo pridejo učenci 7.55. Na oglasni deski pred svetovalno službo bo obešen razpored učencev po učilnicah. Učenci pred dodeljeno učilnico počakajo na nadzornega učitelja, ki jih bo spustil v učilnico. Preverjanje pišejo 60 min.

Pri slovenščini in angleščini učenci potrebujejo modro/črno nalivno pero ali moder/črn kemični svinčnik.

Pri matematiki učenci potrebujejo modro/črno nalivno pero ali moder/črn kemični svinčnik, svinčnik, radirko, šilček, ravnilo, geotrikotnik in šestilo.

Pri likovni umetnosti učenci potrebujejo modro/črno nalivno pero ali moder/črn kemični svinčnik, svinčnik 2B, komplet barvnih svinčnikov, radirko in šilček.

Učenci ne smejo uporabljati pisal PIŠI/BRIŠI.

Po končanem preverjanju imajo učenci 6. razreda pouk, učenci 9. razreda pa preventivne delavnice.

Vsem skupaj želimo uspešno reševanje preverjanja.

Nina Kovač, šolska svetovalna delavka