V petek, 10. maja 2024,  smo se mentorici in skupinica učencev naše šole (Ajda Lubej, Ana Marija Džebić, Trivun Džebić in Aljaž Sever) odpravili v Draščo vas, rojstni kraj pisateljice Ivanke Mestnik. Dopoldne se je tam odvijala kulturna prireditev ob zaključku projekta Krka, zelena žila do srca, ki smo jo skupaj z mentorji in učenci podružnične šole Šmihel pri Žužemberku, OŠ Drska in OŠ Dolenjske Toplice oblikovali ob Ivankinem visokem jubileju. Nastopajoči so zaigrali dramske prizore iz knjižnih del pisateljice, ki opisujejo domači kraj in njeno pripadnost. Pobuda za projekt je bila ravno njena knjiga Krka, zelena žila do srca, s ciljem, da bi se ljudje, ki živijo ob reki Krki, vsaj enkrat letno družili in si izmenjali izkušnje.

Mentorici Urška Vuk in Vanja Šaleharkulturna prireditev ob zaključku projekta Krka, zelena žila do srca

Related Images:

(Skupno 56 obiskov, današnjih obiskov 1)